Sağlıklı Bir Yaşam İçin

Gözenek Sıkılaştırıcı Ev Yapımı Maske

Gözenekler cildin hava almasını sağlayan cilt üzerinde bulunan minik deliklerdir. Her gözeneğin dibinde cildin doğal yağı olan sebumu üreten küçük yağ bezleri bulunur. Bu yağ ve kirler gözeneklerin içine yerleşerek siyah noktalar ya da sivilceler haline bürünebilir.

Siyah noktalar ve açık gözenekler cildin ürettiği yağ miktarıyla orantılı mı?

Eğer cilt çok fazla yağ üretiyorsa; gözenekler yağ ile tıkanır. Ayrıca ciltteki ölü derilerin de gözeneklere dolması sonucu siyah noktalar oluşur. Siyah noktaların kuru olması da gözenekleri rahatsız ederek gerer. Bu gerginlik sonucu büyüyen gözenekler siyah noktalardan temizlendiğinde eski haline dönmek yerine daha fazla açık kalabilir (Bu noktada, ev yapımı siyah nokta maskesi tarifleri hakkında daha fazlasını keşfetmek için ayrıca yazımızı inceleyebilirsiniz).

Eğer cilt az yağ üretiyorsa; yaş aldıkça cildin ürettiği sebum miktarı azalır bu da ciltte çizgilerin ve kırışıkların ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca kolajen üretiminin de azalmasıyla cilt, elastikiyetini kaybeder. Tüm bunlar sonucunda cildin gevşemesiyle gözenekler de gevşer ve daha genişlemiş bir görünüme bürünür.

Ev Yapımı Gözenek Küçültücü Maske Tarifleri

Açık ve büyük gözeneklerin iyileşmesi sabır gerektirir. Düzenli cilt bakımı, cilt temizliği ve rutinin aksatılmaması sonucu temiz ve sıkılaşmış gözeneklere kavuşabilirsiniz. Bakım rutininize ev yapımı gözenek sıkılaştırıcı maske tarifleri dahil etmek de hem eğlenceli hem de etkili çözüm yöntemleri arasına girer.

Yumurta Beyazı ve Limon Maskesi

Gözenek sıkılaştırıcı maske önerilerimizden ilki yumurta beyazı ve limon maskesi. Yumurta beyazı cildi sıkılaştırmasıyla bilinen doğal besinlerden biridir. Cildi sıkılaştırırken tabii gözenek görünümüne de bir çok faydası dokunduğu kullananlar tarafından açıklanır. Limon suyu ise, yağlı ciltlerde sıkılaştırıcı bir etki gösterir. Hassas bir cildiniz varsa limon suyu alerjik reaksiyona sebep olabilir bu yüzden maskeyi sadece yumurta kullanarak yapmayı deneyebilirsiniz.

  • Yumurta akını ve limon suyunu koyulaşana kadar çırpın.
  • Yüzünüzü iyice temizleyin.
  • Maskeyi, göz ve dudak çevrenizden uzak tutarak uygulayın.
  • Maskenin tamamen kurumasına izin verin.
  • Çıkarmak için ılık suyla durulayın.
  • Ardından Bir buz küpünü cildinize nazikçe sürterek işlemi bitirin.
Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shopping cart

0
image/svg+xml

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Continue Shopping
X