Sağlıklı Bir Yaşam İçin

Gül yağı

Gül yağı solumanın erkeklerde ve daha az ölçüde kadınlarda cinsel isteği artırdığı bulunmuştur. Araştırmacılar, bilinen bir motive edici olan beyindeki dopamin salınımının, aynı anda depresyon semptomlarını hafifletirken cinsel isteği teşvik eden şey olabileceğine inanıyor.

Depresif belirtileri hafifletir.
Gül yağının depresyon semptomlarını iyileştirmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. 2012 yılında doğum sonrası kadınlardan oluşan bir grup depresyon tedavisi gördü. Aromaterapi kullanan kadınlar, önemli ölçüde daha fazla iyileşme gösterdi. Gül yağı, aynı zamanda dopamin salınımını da uyarır.

Diğer olası faydaları;
Nefes darlığı ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelebilir.
Ciltte oluşan egzamaların azalmasına yardımcı olabilir.
Kan dolaşımını hızlandırır ve daha dinç hissetmenizi sağlar.
Cilt kuruluğunu giderir.
Burkulma ve ödeme karşı etkilidir.
Menopozun etkilerini hafifletir.

Gül Yağı Nasıl Kullanılır?
Banyo için: Taşıyıcı yağa 10 damla gül yağı ekleyin. Karışımı ılık küvete ekleyin. Hazırladığınız bu suyla banyo yapabilirsiniz. Uçucu yağların suya eklenmeden önce daima taşıyıcı bir yağda seyreltilmesi gerektiğini unutmayın.
Ayak banyosu için: Büyük bir kovanın içerisine ılık su doldurun. İçerisine birkaç damla gül yağı ve badem yağı ekleyin. Ayaklarınızı bu suda 10 dakika bekletin.
Stres ve depresyon için: Bir difüzör kullanarak gül yağını soluyabilir, göğsünüze, bileklerinize ve boynunuza hafifçe vurabilirsiniz. Cilde temas etmeden önce jojoba, badem veya hindistan cevizi yağı gibi taşıyıcı bir yağ ile karıştırıldığından emin olun.

Gül Yağının Yan Etkileri Nelerdir?
Uçucu yağlar çok güçlü ve konsantredir. Uçucu yağ soluyacaksanız, burnunuzu şişeye yaklaştırmak yerine bir difüzöre birkaç damla koyun ve kabın kapağını koklayın.
Doğrudan cildinize sürecekseniz, cilt tahrişini önlemek amacıyla birkaç damla taşıyıcı yağa karıştırın.
Gül yağı, kesinlikle yutulmamalı ve ağızdan alınmamalıdır.
Bazı yağlar, hamile ve emziren kadınlar için zararlı olabilir.

Shopping cart

0
image/svg+xml

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Continue Shopping
X