Sağlıklı Bir Yaşam İçin

Uzun ve Güzel Tırnakların Sırları

Tırnaklarınızın Daha Hızlı ve Kolay Uzamaları İçin Doğal Yöntemler

Birçok kişi doğal tırnaklarını uzatamamaktadır ancak bu durum uzun tırnakların ne kadar etkileyici olduğunu değiştirmez. Tırnaklarınız sağlıklı uzayabilmeleri için uygun bakıma ihtiyaç duyarlar. Tırnaklarınızı nasıl daha sağlıklı ve hızlı uzayabileceği ile ilgili aşağıdaki maske uygulamaları size yardımcı olabilecektir.

Tırnaklar sağlam ve sağlıklı ise her zaman daha hızlı uzarlar. Tırnaklar ince soyuluyor ve yenmişse zayıf olarak nitelendirilir. Bu durumda doğal yöntemlerle tırnakları güçlendirme yoluna gitmelisiniz.

Doğal parlak hızla uzayan sapasağlam tırnaklar için iyi beslenme, hijyen ve gerekli bakım şarttır.

Aşağıdaki tırnaklar için uygulanan maskelere bir göz atın.

Doğal ve hızlı şekilde tırnak uzatma yöntemleri hemen yanı başınızda

Doğada tırnaklarınızın kolay ve etkili bakımı için sayısız malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeler hemen hemen her evde bulunmaktadırlar. Çeşitli meyveler sebzeler ve yağlar bunların sadece birkaçıdır. Aşağıdaki maske ile yapılan terapilere küçük bir göz atalım.

Tırnak Yağı ile Daha Hızlı Uzama

Tırnak yataklarının güçlenmesini sağlayan birçok yağ vardır. En bilinenler Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Jojoba , amla yağı, argan yağı ve badem yağıdır. Tüm bu doğal yağlar oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Doğal zeytin yağı maskesi;

Saç beslenmesi için önerilen zeytin yağı tırnaklarda da son derece besleyici ve birçok maskenin ana maddesini oluşturan güzel bir yağdır. İçeriğindeki E vitamini sayesinde kan dolaşımını hızlandırıp tırnakları derinlemesine besler.

Zeytinyağını hafif ısıtıp içerisinde 15-20 k boyunca tırnaklarınızı batırıp daha sonra eldiven ile kapatarak sabaha kadar derinlemesine nüfus etmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı maskesi;

Küçük bakteriyel sorunları bile çözebilme özelliği olan Hindistan cevizi yağı, tırnağın hızlı ve sağlıklı gelişimine katkıda bulunabilir. Tırnak etleri ve tırnaklara masaj yaparak kullanılabileceği gibi ayrıca maskesi de yapılabilir. Kan dolaşımını destekler ve tırnak doğal nemini kazandırır.

Zeytin yağında olduğu gibi Hindistan cevizini de evde 5 dakikalık masajlarla yedirerek kullanabiliriz böylece hemen ardından eldiven takıp sabaha dek bekleyebiliriz.

İkinci yöntem ise yağı hafif ısıttıktan sonra 10-15 dakika tırnakları yağa batırarak ekleyip ardından eldiven ile kapatarak, sabaha kadar elleri bekletiriz.

Her iki yöntem de tırnaklara inanılmaz besleyicilik ve güç kazandırır.

Portakal suyu ile doğal tırnaklarınızı uzatın;

Portakalda diğer tüm turunçgillerde olduğu gibi içeriğindeki C vitamini, folik asit, tırnakların hızlı gelişmesini ve kuvvetlenmesini sağlar. C vitamini tek başına kollajen üretimini artırmaktadır. Sağlam tırnaklar için kollajen de önemli bir üretimdir. Ayrıca portakal limon gibi meyvelerin soslarında ağartıcı özellik bulunmaktadır ki bu da tırnakların rengindeki sararmaları gidermektedir.

İki şeklide kullanım yapılabilir. Portakal veya limonu 5 dakika boyunca ellere ve tırnaklara masaj yaparak sıvıyı iyice yedirmek ardından ılık su ile durulayıp bolca yıkayıp nemlendirici sürmektir.

İkinci yöntem ise; 1 çorba kaşığı limon suyunu 3 çorba kaşığı zeytin yağı ile karıştırıp biraz mikrodalga da ısıtıp tırnakları 10-15 dakika boyunca içinde tutmaktır. Daha sonra eller iyice durulanmalıdır. Bu yöntem haftanın 2-3 günü tekrarlanabilir. Limon suyundaki asitli yapı yaralarda yanma hissi uyandıracağından sürmekten kaçının.

Domates ile uzun tırnaklar;

Tırnakların doğal ve hızlı büyümesine biyotin maddesini katkısı çoktur. Domatesin içeriğinde olan Biotin A ve C vitaminleri tırnakları ayrı ayrı besler ve hızlı uzamasını sağlar.

Domates ile yapılan tırnak maskesi;

1 çorba kaşığı domates suyu ve 3-4 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Karışımı mikrodalgada hafif ısıtıp

Tırnakları içine 10 dk. bekletiyoruz. Bunu haftada 2-3 defa tekrarlayabiliriz. Hem parlak ve güzel ve sararmalardan kurtulmuş nemlenmiş hızla uzayan tırnaklar elde edebilirsiniz.

Başka bir yöntem ise bir dilim domatesi tırnaklara 10 dk. boyunca yedirmektir. Akabinde yıkayıp nemlendirmek gereklidir. Domates asitli yapısıyla yaralarda yanma hissi uyandıracağından bu bölgelerde kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Sarımsak ile tırnaklarınızı uzatın;

Ne kadar tuhaf da gelse sarımsak birçok tırnak la ilgili bakım ürününün en temel içeriklerindendir. İnce tırnakları güçlendirdiği için daha hızlı uzama elde ederiz.

Haftada bir iki defa bir iki diş sarımsağı ezip tırnaklarınıza yedirin.

Bunun dışında ezilmiş sarımsağı bir miktar portakal suyu ve zeytinyağına ekleyip bir kabın içinde bekletin. Kullanımdan önce iyice karıştırın ve tırnakları 10 dk. içerisinde bekletin.

Kısa sürede tırnaklarınız çok daha sağlam, uzun ve parlak olacaktır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shopping cart

0
image/svg+xml

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Continue Shopping
X